Masowa choroba psychogenna przypisywana toksycznej ekspozycji w liceum

Histeria epidemiczna, określana również jako masowa choroba psychogenna lub socjogeniczna i przemijające zaburzenia sytuacyjne, została po raz pierwszy opisana ponad 600 lat temu i była opisywana w różnych kulturach i lokalizacjach1. Jednak podmiot rzadko jest poruszany w czasie zdrowia medycznego lub publicznego trening. Masowa choroba psychogenna może być trudna do odróżnienia od bioterroryzmu, szybko rozprzestrzeniającego się zakażenia lub ostrego narażenia na substancje toksyczne. Wczesne rozpoznanie i odpowiednia reakcja na takie incydenty mogą mieć istotny wpływ na wynik. Epidemie chorób psychogennych często przyciągają uwagę mediów i mogą wywoływać głębokie reperkusje dla zdrowia publicznego, społeczeństwa i gospodarki. Kilka opisów takich epidemii dotyczyło kosztów związanych ze zjawiskiem W listopadzie 1998 r. W mediach informowano o objawach związanych z ekspozycją na toksyczne opary w hrabstwie Warren County High School w McMinnville w stanie Tennessee. Liczne lokalne, stanowe i federalne agencje rządowe zbadały ten incydent; wzięliśmy udział w tym dochodzeniu.
Opis przypadku
Około 15 minut po przybyciu do liceum w czwartek, 12 listopada 1998 r., Nauczyciel zauważył zapach benzyny w jej klasie; wkrótce potem doświadczyła bólu głowy, nudności, duszności i zawrotów głowy. Podobne objawy wkrótce rozwinęły się u kilku uczniów w jej pokoju. Podczas ewakuacji klasy więcej uczniów zgłosiło symptomy i zabrzmiał szkolny alarm pożarowy. Szkoła została ewakuowana, a duża liczba studentów i pracowników obserwowana jako strażacy, policja i personel medyczny z trzech okręgów reagowała na alarm. Nauczyciel, który po raz pierwszy zgłosił objawy (nauczyciel indeksu) i kilku uczniów, został przewieziony do szpitala karetką pogotowia, z uwagi na innych uczniów i nauczycieli. Lekcje zostały odwołane, a tego dnia 100 osób (80 uczniów, 19 pracowników i członek rodziny, który przyjechał do szkoły, aby odebrać dziecko) udali się do lokalnego pogotowia i zgłosili objawy, które ich zdaniem były związane z narażeniem na Szkoła; 38 z tych osób przyjęto do szpitala na noc. Nauczyciel indeksu znalazł się wśród hospitalizowanych, ale nie znaleziono żadnego wyjaśnienia dla jej objawów.
Przez następne dwa dni szkoła była badana przez straż pożarną, lokalną firmę gazowniczą i urzędników państwowych Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA), z których żaden nie był w stanie wykryć problemu. Szkoła została ponownie otwarta w poniedziałek, 16 listopada. Rankiem 17 listopada kilku uczniów zgłosiło objawy na tyle poważne, że wezwano karetki pogotowia, a szkoła została ponownie ewakuowana i zamknięta. Tego dnia 71 osób z objawami, o których myśleli, że były związane z narażeniem w szkole, poszło na izbę przyjęć. Po drugiej ewakuacji szkoły dyrektor wezwał wiele agencji rządowych i przeprowadzono szeroko zakrojone dochodzenie środowiskowe i epidemiologiczne. W tym artykule przedstawiamy wyniki tego badania.
Metody
Wstępne badanie obejmowało identyfikację przypadków choroby (zdefiniowanych jako jeden lub więcej symptomów, które prawdopodobnie wiążą się z narażeniem w szkole) i określenie charakterystyk epidemiologicznych i klinicznych grupy dotkniętej chorobą
[więcej w: pływający stolec przyczyny, wysiękowe zapalenie opłucnej, niedodma płuc leczenie ]
[podobne: ból kolana po bieganiu, duofilm cena, gumtree bochnia ]