Przemoc wśród młodzieży: zapobieganie, interwencja i polityka społeczna ad

Fagan argumentuje, że gangi mogły zostać zinstytucjonalizowane w Stanach Zjednoczonych. Wskazuje na redystrybucyjną funkcję sprzedaży narkotyków – to znaczy na współudział społeczeństwa klasy średniej i wyższej klasy na rynkach narkotykowych: Coraz słabsze dzielnice nie są w stanie utrzymać kwot i ilości dolara, które składają się na przemysł farmaceutyczny. Gang Członkostwo w tych ramach może być postrzegane jako wybór kariery w obliczu osłabienia ról społecznych i zmniejszania możliwości zatrudnienia. Rushforth i Flannery badają rolę broni palnej w przemocy wśród młodzieży i konkludują, między innymi, że lekarze i inni pracownicy służby zdrowia muszą być poinformowani o ryzyku związanym z dostępem do broni przez młodzież. Kampania Kroki w celu zapobieganiu (ZATRZYMYWANIE) broni palnej i inne wysiłki American Academy of Pediatrics podnoszą ten pogląd o krok dalej; zamiast po prostu kształcić pediatrów, pediatrzy z kolei edukują rodziców swoich pacjentów o urazach związanych z bronią palną.
Allen i koledzy zauważają, że niezależnie od tego, czy przemoc wśród młodzieży jest postrzegana jako problem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, czy problem zdrowia psychicznego, przestępstwo związane z przemocą wiąże się z pozakomórkowymi problemami zdrowia psychicznego. Jedyny rozdział napisany przez lekarza, Tardiff, koncentruje się na zagadnieniach neurobiologicznych i farmakologicznych w leczeniu przemocy wśród młodzieży.
Niektóre rozdziały dotyczące przemocy młodzieżowej są dobrze napisane iw pełni się do nich odwołują, podczas gdy inne nie zawierają odpowiednich cytatów i wydają się być napisane bardziej dla świeckich odbiorców. Ta nierówność przyczynia się do zamieszania związanego z tym, kim dokładnie są docelowi odbiorcy. Chociaż książka jest częścią serii Clinical Practice Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, jest to w większości kompilacja pism przez socjologicznie zorientowanych badaczy, a nie klinicystów lub badaczy zorientowanych na leczenie. Może być najbardziej przydatna dla studentów poszukujących ogólnego przeglądu problemów związanych z przemocą wśród młodzieży.
Susan B. Sorenson, Ph.D.
UCLA School of Public Health, Los Angeles, Kalifornia 90095-1772

[więcej w: komórki oksyfilne, cienki stolec przyczyny, dwunastnica położenie ]
[podobne: gumtree inowrocław, climea test, przychodnia ogrody bydgoszcz ]